درمان ورم و آب آوردن زانو بدون جراحی

ورم زانو که با نام آب آوردن زانو نیز شناخته می شود وضعیتی است که در آن بدن با جاری شدن مایع در زانو و ایجاد تورمی دردناک نسبت به آسیب یا عفونت واکنش نشان می دهد. این شرایط ممکن است در نتیجه ی ضربه خوردن به زانو، بعضی عوارض جانبی مصرف دارو، یا آسیب دیدگی ناشی از استفاده مفرط از اندام باشد. معمولاً علت دقیق بروز مشکل از طریق نمونه برداری از مایع کشیده شده از زانو و مورد بررسی قرار دادن آنها از نظر وجود عفونت یا آسیب دیدگی مشخص می شود. متخصصین طب فیزیکی جهت درمان ورم زانو به شما چند راه حل ارائه خواهند کرد.

ورم مزمن یا طولانی مدت زانو می تواند به آسیب بافت مفصل، تحلیل و فروپاشی غضروف و نرمی استخوان بیانجامد، بنابراین در درمان آن نباید اهمال شود. علت ایجاد ورم زانو (آب آوردن زانو) با خارج کردن آب زانو و آزمایش بر روی آن مشخص می شود. با توجه به نتیجه آزمایش درمان های متناسب از جمله اوزون تراپی ، ماساژدرمانی ، ورزش ، فیزیوتراپی و ... انجام می شود. همه این روش ها توسط متخصصین طب فیزیکی و توانبخشی ما در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی زانو انجام می شود.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر درباره روش های طب فیزیکی و توانبخشی ما جهت درمان ورم زانو (آب آوردن زانو) و نیز اطلاع از ساعات کار کلینیک می توانید با ما از طریق شماره های 03132367465 و 03132330382 تماس حاصل فرمایید.

علل آب آوردن زانو یا ورم زانو

علت های اصلی آب آوردن زانو یا ورم زانو عبارتند از:

بعضی از عارضه های پزشکی که می تواند علت آب آوردن زانو یا ورم زانو باشند:

عوامل خطرساز برای آب آوردن زانو یا ورم زانو

بعضی از عوامل خطرساز برای آب آوردن زانو یا ورم زانو عبارتند از:

علائم بیماری

بعضی از علائم آب آوردن زانو یا ورم زانو عبارتند از:

تشخیص بیماری آب آوردن زانو یا ورم زانو

پزشک معالج جهت تشخیص بیماری آب آوردن زانو یا ورم زانو، آزمایش های زیر را تجویز خواهد کرد:

روش های درمان

داروها

کشیدن آب زانو

تزریق در زانو

تزریق اوزون

تمرینات و فیزیوتراپی

ماساژ

بریس زانو


مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
علائم و نشانه های درد کف پاعلائم و نشانه های درد کف پا
تاریخ انتشار : 1397-05-09