درمان زانوی پرانتزی در کودکان

به علت کمانی شدن پاها در این بیماری اصطلاح پای پرانتزی یا زانو پرانتزی به کار می رود. در حالت پرانتزی شدن، ساق پاها به سمت داخل انحراف می یابد.

عوارض و علائم زانوی پرانتزی در نوزادان

یکی از بیماری های شایع زانو در نوزادان زانوی ضربدری و زانو پرانتزی (قوس پا) می باشد که در این مقاله به روشهای درمان این عارضه پرداخته ایم.

درمان زانوی پرانتزی با حرکات اصلاحی

در این مقاله به درمان زانو پرانتزی با تمرینات کششی پرداخته شده و همچنین چندین حرکات اصلاحی پای پرانتزی آموزش داده شده است.

اصلاح و درمان زانوی پرانتزی

پای پرانتزی باید قبل از سنین رشد اصلاح شود، زیرا با بالا رفتن سن باعث ایجاد عارضه در فرد شده و در نهایت عمل جراحی و تعویض مفصل را ضروری می کند.

درمان زانوی پرانتزی با تمرینات پیلاتس

تمرینات پیلاتس به تقویت و افزایش سفتی عضلات پا کمک می کند. می توانید این تمرینات را برای رفع زانوی پرانتزی، در این مقاله بررسی کنید.

علت، تشخیص و درمان زانوی پرانتزی

نوع وضعیتی زانوی پرانتزی در اثر ترکیبی از موقعیتهای مفصلی، که باعث راستایی غلط در زانو می شوند بوجود می آید که در این مقاله به آن می پردازیم.

عوامل ایجاد پای پرانتزی یا ژنوواروم

عارضه پا و زانو پرانتزی، اختلالی در طرز قرار گرفتن ساق­ پا است که در آن زانوها از هم فاصله زیادی می­ گیرند. در این مقاله به عوامل ایجاد آن می پردازیم.

بیماری بلانت یا زانوی پرانتزی شدید در بچه ها

بیماری بلانت در اثر بروز مشکلاتی در قسمت میانی صفحه رشد بالایی استخوان تیبیا بچه ها ایجاد می شود که در این مقاله به عوامل ایجاد آن خواهیم پرداخت.

درمان پای پرانتزی با ورزش و حرکات اصلاحی

حرکات اصلاحی پای پرانتزی یکی از موثرترین روش های درمان این مشکل است که در این مقاله به برخی از آنها می پردازیم.

علائم و درمان پا ضربدری با فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی

زانوی ضربدری، نوعی بد شکلی استخوانی است که در آن زانو به سمت داخل زاویه پیدا می کند. در این مقاله به درمان آن با ورزش و فیزیوتراپی اشاره کرده ایم.