اصلاح و درمان زانوی پرانتزی

پای پرانتزی باید قبل از سنین رشد اصلاح شود، چرا که با بالا رفتن سن این مورد باعث ایجاد عارضه در فرد شده که در نهایت عمل جراحی و تعویض مفصل را ضروری می کند.

آنچه در این مطلب میخوانید

عمل جراحی پای پرانتزی

پای پرانتزی در دو حالت نیاز به عمل جراحی پیدا می کند:

یکی در مواردی که ظاهر آن فرد را آزار می دهد. یکی در مواردی است که زانوی پرانتزی باعث ایجاد عارضه در وی می شود.

خوردگی داخل زانو

کسانی که علاوه بر پرانتزی بودن پا با خوردگی داخل زانو نیز مواجه می شوند ایجاد آرتروز در آنها تشدید می شود و در واقع آرتروز آنها پرانتزی بودن پاهایشان را تشدید می کند و پرانتزی بودن پاهایشان آرتروز را گاهی تا 45درجه زاویه پاهای آنها تغییر می کند این سیکل معیوب عمل کردن زانوها را ضروری می سازد.

عکس زانوی پرانتزی

علت ایجاد پای پرانتزی

پرانتزی بودن پاها بیشتر به علل ارثی و خانوادگی ایجاد می شود اما تغذیه، کمبود ویتامینD و رعایت نکردن بهداشت زانو، آن را تشدید می کند. رعایت بهداشت زانوها افرادی که دچار پرانتزی بودن پاها هستند بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنند و دو زانو، چهار زانو نشستن خود را به حداقل برسانند چرا که در دو زانو، چهار زانو نشستن 8برابر وزن بدن به زانوها فشار وارد می کند؛ همچنین این افراد در انجام ورزش باید دقت داشته باشند که بهداشت زانوهایشان رعایت شود.

روش های درمان غیر جراحی

برای درمان زانوی پرانتزی می توان از از روش های غیر جراحی مانند کفش های اصلاحی زانوی پرانتزی نیز استفاده کرد. این کفش ها در شرکت تولید تجهیزات ارتوپدی فنی R&R تولید و عرضه می شوند.

زانوی پرانتزی از جمله مشکلات آزار دهنده ای است که برای رفع و درمان آن، می توانید به کلینیک طب فیزیکی دکتر علی فرخانی در اصفهان مراجعه نمایید. لطفا جهت هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 32367465 - 031 اقدام فرمایید.نظرات کاربران درباره این مطلب :رحمتی [ 1402-08-13 ]
سلام آقا ی دکتر پدر من تاندون پاش پاره شده بود که عمل کردن ولی بعد عمل که رو به بهبودي بودن بر اثر كار زیاد پاش دچار ورم شديد و گاهي وقتام دردشدید میکشه آیا خطرناکه ؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
عمل جراحی دیسک کمر با لیزرعمل جراحی دیسک کمر با لیزر
تاریخ انتشار : 1395-11-09
علت زانو درد در جوانی چیست؟علت زانو درد در جوانی چیست؟
تاریخ انتشار : 1402-08-30
درمان انواع اسکولیوزدرمان انواع اسکولیوز
تاریخ انتشار : 1402-05-11