درد پشت آرنج دست و درمان های مختلف آن

درد پشت آرنج دست در اثر پارگی عضلات ساعد بوجود می آید چون به علت استفاده بیش از حد از عضلات و یا آسیب های جزئی، عضلات ساعد پاره می شوند. استفاده مکرر از عضلاتی که مچ دست را نگه می دارند، می تواند به تاندون های بازو و آرنج آسیب وارد کند و باعث پارگی کوچکی در آن ها شود. این پارگی موجب می شود که برآمدگی خارج آرنج، دچار درد پشت آرنج شود.

آنچه در این مطلب میخوانید

علائم درد پشت آرنج دست

علائم درد پشت آرنج دست درد آرنج به کندی در اطراف خارج آرنج، زیاد می شود. در موارد کمی، درد آرنج ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شود. هنگامی که دستانتان را تکان می دهید و یا به اجسام فشار وارد می کنید، درد بدتر می شود. اگر با فشار بخواهید مچ را ثابت نگه دارید و یا حرکت دهید، درد پشت آرنج بدتر می شود. مانند درد آرنج هنگام اجسام را بالا بردن، درد آرنج هنگام بازکردن درب شیشه مربا و یا گرفتن مسواک و درد پشت آرنج هنگام گرفتن چنگال غذاخوری است.

درمان درد پشت آرنج دست

درمان درد پشت آرنج دست نوع درمان درد آرنج بستگی به سن فرد مبتلا، انواع داروهای مصرف شده توسط بیمار، وضع سلامتی بیمار و شدت درد پشت آرنج دارد. طول مدت بهبودی بیماری درد ارنج بین شش ماه تا دو سال می باشد. برای درمان درد پشت آرنج به دست مبتلا استراحت دهید و کمتر با آن کار کنید. گذاشتن یخ در محل دردآرنج مفید است.

بستن آتل یا بریس مخصوص (تصویر مقابل) برای درد آرنج دست نیز مفید است. برای کاهش درد پشت آرنج مسکن های ضدالتهاب غیراستروئیدی به صورت ژل و کرم موجود است. این مسکن ها را روی محل درد آرنج بمالید. اما اگر درد آرنج شدید و یا طولانی مدت باشد، تزریق کورتیکواستروئید در محل درد ممکن است تجویز شود. برای درمان درد آرنج با استفاده از فیزیوتراپی ، عضلات ساعد را تقویت کنید. طب سوزنی نیز دردرمان درد آرنج مفید است. آخرین گزینه درمانی درد پشت آرنج و در موارد شدید و دائمی درد آرنج، جراحی است.

هدف از جراحی عبارت است از برداشتن تاندون آسیب دیده و تسکین درد آرنجدرباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :دانیال [ 1402-08-20 ]
سلام من حدود ۳ هفته پیش در حال دویدن با کف دست از عقب خوردم زمین حالا بعد از ۳ هفته درد دستم از ارنج تا نمیشه یعنی تا ۴۵ درجه هم نمیرسه قفل میکنه مثل این که به چیزی گیر میکنه

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان