درمان و اصلاح زانوی پرانتزی

پای پرانتزی باید قبل از سنین رشد اصلاح شود، چرا که با بالا رفتن سن این مورد باعث ایجاد عارضه در فرد شده که در نهایت عمل جراحی و تعویض مفصل را ضروری می کند. پا پرانتزی در دو حالت نیاز به عمل جراحی پیدا می کند یکی در مواردی که ظاهر آن فرد را آزار می دهد و یکی در مواردی است که زانوی پرانتزیباعث ایجاد عارضه در وی می شود.

آنچه در این مطلب میخوانید

پا پرانتزی وخوردگی داخل زانو

کسانی که علاوه بر پرانتزی بودن پا با خوردگی داخل زانو نیز مواجه می شوند ایجاد آرتروز در آنها تشدید می شود و در واقع آرتروز آنها پرانتزی بودن پاهایشان را تشدید می کند و پرانتزی بودن پاهایشان آرتروز را گاهی تا 45درجه زاویه پاهای آنها تغییر می کند این سیکل معیوب عمل کردن زانوها را ضروری می سازد. پرانتزی بودن پاها بیشتر به علل ارثی و خانوادگی ایجاد می شود اما تغذیه، کمبود ویتامینD و رعایت نکردن بهداشت زانو، آن را تشدید می کند.

درمان پرانتزی بودن پاها

افرادی که دچار پرانتزی بودن پاها هستند بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنند و دو زانو، چهار زانو نشستن خود را به حداقل برسانند چرا که در دو زانو، چهار زانو نشستن 8برابر وزن بدن به زانوها فشار وارد می کند؛ همچنین این افراد در انجام ورزش باید دقت داشته باشند که بهداشت زانوهایشان رعایت شود. برای درمان زانوی پرانتزی می توان از از روش های غیر جراحی مانند کفش های اصلاحی زانوی پرانتزی نیز استفاده کرد. این کفش ها در شرکت تولید تجهیزات ارتوپدی فنی R&R تولید و عرضه می شوند.

برای آشنایی با عوامل ایجاد پای پرانتزی یا ژنوواروم ، کلیک کنید.نظرات کاربران درباره این مطلب :کمالی [ 1402-08-13 ]
آقا یدکتر من دختر 10 ساله ایی دارم که هم زانوهاش پرانتزیه و هم عقب رفتگی زانو داره چه کار باید انجام بدیم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان