علائم و درمان آرنج گلف بازان یا گلف البو

آرنج گلف بازان عارضه ای است که به علت استفاده ی مکرر از دست، مچ، ساعد و آرنج، تاندون های درون ساعد، متورم، ملتهب و دردناک می شوند. غالباً این عارضه در افرادی تشخیص داده می شود که حرکات تکراری نظیر چرخاندن چوب چوگان یا راکت تنیس، یا فعالیت هایی که نیازمند چنگ زدن یا محکم گرفتن، پیچاندن و پرتاب کردن اشیاء هستند را انجام میدهند. حتی استفاده از کامپیوتر یا انجام کارهای باغبانی می تواند علت این عارضه باشد. مشکل آرنج گلف بازان در میان مردان بالای 35 سال شایع تر است. فیزیوتراپ می تواند به کاهش دردی که از عارضه ی آرنج گلف بازان ناشی می شود کمک کند و حرکت، توان و عملکرد آرنج آسیب دیده را بهبود دهد.

آنچه در این مطلب میخوانید

اگر شما از علائم عارضه ی آرنج گلف بازان رنج می برید یا به دنبال پیشگیری از عود مجدد آن هستید پیگیری و عمل کردن به درمان گلف البو و توصیه های متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اهمیت زیادی دارد. در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی دکتر فرخانی، علل ایجادکننده عارضه آرنج گلف بازان به طور دقیق تشخیص داده خواهد شد و برنامه ی درمانی می تواند تسکین سریع و مزایای طولانی مدتی را به همراه داشته باشد.

برنامه ی درمانی ما برای رفع این عارضه عبارت است از:

عارضه ی آرنج گلف بازان چیست؟

آرنج گلف بازان عارضه ای است که وقتی تاندون های درون ساعد متورم، ملتهب و دردناک شوند روی می دهد. گروه عضلانی که تحت تأثیر آرنج گلف بازان قرار می گیرند عضلاتی هستند که عمل خم کردن مچ دست، انگشتان و انگشت شست و پرونیت مچ و ساعد دست (چرخاندن کف دست رو به پایین) را انجام می دهند. گروه عضلات در یک غلاف مشترک به یکدیگر ملحق می شوند و به استخوان هومروس در بازو متصل میشوند. این برآمدگی استخوانی اپی کندیل داخلی نامیده می شود که در درون آرنج قرار دارد. درد در نزدیکی یا در درون قسمت داخلی آرنج در منطقه ای که تاندون ها به استخوان متصل می شوند رخ می دهد. فشار مکرر می تواند موجب حساس و متورم شدن تاندون شود و در صورت درمان نشدن حتی ممکن است تاندون از استخوان جدا گردد.

عارضه ی آرنج گلف بازان چگونه احساس می شود؟

شخص مبتلا به آرنج گلف بازان ممکن است علائم زیر را حس کند:

دلایل بروز عارضه آرنج گلف بازان (گلف البو)

عارضه ی آرنج گلف بازان به دلیل وارد شدن فشار شدید در هنگام خم کردن مچ دست به سمت کف دست برای مثال در هنگام چرخاندن چوب چوگان، ضربه زدن به توپ بیس بال ایجاد می شود.

دیگر دلایل احتمالی بروز عارضه آرنج گلف بازان عبارتند از:

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینۀ درمان و توانبخشی مشکلات و درد آرنج گلف بازان و یا رزرو نوبت می توانید با ما از طریق شماره های 32367465 - 031 و 32330382 - 031 تماس حاصل فرمایید.

چگونگی تشخیص بیماری آرنج گلف بازان

فیزیوتراپی آرنج گلف بازان

از آنجا که تاندون خون رسانی خوبی ندارد انجام درمان مناسب به محض وقوع عارضه ی آرنج گلف بازان امری بسیار مهم است. اگر تاندونی که ملتهب شده است درمان نشود ممکن است این تاندون شروع به پاره شدن کند که با پاره شدن تاندون یک عارضه جدی تر ایجاد می گردد. وقتی که عارضه ی آرنج گلف بازان تشخیص داده شود، به منظور تدوین برنامه درمانی که ویژه ی شرایط و اهداف شما است با متخصص طب فیزیکی و توانبخشی ملاقات خواهید کرد.

برنامه ی درمانی منحصر به فرد شما شامل موارد زیر باشد:

ممکن است این روش های درمان آرنج گلف بازان جهت مدیریت درد بکار برده شوند:

درمان های دستی

تمرینات

آموزش به بیماران

تمرینات عملکردی

آیا میتوان از وقوع این آسیب یا عارضه پیشگیری کرد؟

آگاهی از خطر آسیبدیدگی و مطلع بودن از فعالیت های روزانه ی می تواند به جلوگیری از بروز اپی کندیلیت داخلی (عارضه ی آرنج گلف بازان) کمک کند.

شما بایستی:درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :بیتا [ 1402-08-20 ]
از درد هر دو ارنج رنج ميبرم. چند بار تزريق امپول در موضع داشتم ولي درد آرنج خوب تشده. لطفا راهنماييم كنيد درد ارنج طاقتم را بريده ممنون ومتشكرم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
علت زانو درد در جوانی چیست؟علت زانو درد در جوانی چیست؟
تاریخ انتشار : 1402-08-30