علل کمر درد صبحگاهی

خشکی کمر بخصوص خشکی صبحگاهی آن علل مختلفی دارد. از افزایش بیش از حد قوس کمر بگیرید تا رماتیسم ستون فقرات و … حتی بیماری AS. کمر انسان دارای ساختار پیچیده‌ای از ماهیچه‌ها، رباط ها ، تاندون‌ها، دیسک ها و استخوان‌ها است که برای حمایت از بدن با هم کار می‌کنند و به ما قدرت حرکت می‌دهد. کمر به عنوان پایه و ستون اصلی ستون فقرات بدن محسوب می‌شود. طیف وسیعی از علل و عوامل می توانند سبب ایجاد کمر درد شوند. کمر درد صبحگاهی یک عارضه شایع است. علائم درد معمولاً پس از چند دقیقه حرکت و انجام حرکات کششی بهبود می‌یابد؛ ولی اگر هر روز صبح با این مشکل از خواب برمی‌خیزید، درد ممکن است نشانه وجود مشکل جدی‌تر یا بیماری‌های زمینه‌ای باشد. اگر علائم غیرعادی یا درد شما تشدید شده است باید با پزشک مشورت کنید تا بتوانید احتمال ابتلا به بیماری‌ها و مشکلات خطرناک‌تر را رد کنید. با بررسی دقیق علل و عوامل ایجاد کننده کمردرد و تشخیص دقیق آن می‌توان به درمان مؤثر رسید.

آنچه در این مطلب میخوانید

دلایل بروز کمر درد صبحگاهی

حالت خواب

تشک نامناسب

بارداری

دژنراسیون دیسک

فیبرومیالژی

متخصصین ما در کلینیک تخصصی طب فیزیکی و توانبخشی تلاش بسیار زیادی می کنند که توانایی فیزیکی شما را دوباره بازیابی کرده و سلامت شما را برگردانند. هدف ما این است که به شما کمک کنیم بدون رنج ناشی از درد زندگی کنید و بدین ترتیب زندگی عادی خود را مانند قبل از سر بگیرید. برای اطلاع از ساعات کار کلینیک و یا دریافت مشاوره درباره روش های فیزیوتراپی و طب فیزیکی می توانید با ما از طریق شماره های 32367465 - 031 و 32330382 - 031 تماس حاصل فرمایید.

زمان مراجعه به پزشک

افراد مبتلا به کمردرد صبحگاهی اگر با اقدامات مراقبت شخصی بهبود نیافتند باید به متخصص مراجعه کنند. از آنجا که درد شدید مانع فعالیت های روزانه می شود مهم است که به متخصص مراجعه کنید. در صورت بروز کمردرد با هر یک از علائم زیر، فرد باید در اسرع وقت به متخصص مراجعه کند:

درمان کمر درد صبحگاهی

اگر کمردرد به خودی خود بهبود نیافت، ممکن است با استفاده از یک یا چند روش زیر کمردرد فرد بهبود یابد، برخی از این روش ها عبارتند از:

همانطور که گفته شد ؛ درمان های مرسوم کمردرد تبعا ورزش وفیزیوتراپی ، استفاده از مسکن ها و گاهی کورتون ها و شل کننده های عضلات و … است که در نهایت گاهی کار به جراحی هم می کشد ولی توصیه می کنیم برای جراحی زود تصمیم نگیرید و با چند متخصص دیگر هم مشورت کنید.

پیشگیری از کمردرد صبحگاهی

خوابیدن به روش غلط می تواند در کمر درد مؤثر باشد و اگر روش خوابیدن شما غلط باشد، درد مزمن کمر شما افزایش پیدا می کند و باعث می شود که دچار کم خوابی در طول شب بشوید پس بهتر است که پوزیشن های خواب خود را ارزیابی کنید و اشکالات آن را برطرف کنید.

ارزیابی پوزیشن های خواب

خوابیدن روی کمر

خوابیدن روی شکم

به پهلو خوابیدن

اگر میخواهید اطلاعاتی در مورد درمان بدون جراحی شکستگی استخوان ساق پا داشته باشید؛ کلیک کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :عزیزمحمدی [ 1396-03-12 ]
راه در ما ن گفته وبیان شود ماکه درد داریم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
عمل جراحی دیسک کمر با لیزرعمل جراحی دیسک کمر با لیزر
تاریخ انتشار : 1395-11-09