انجام حرکات اصلاحی برای توانبخشی دردهای عضلانی

مطالعات اخیر نشان میدهند که افراد میتوانند از منافع شرکت کردن در ورزشهای هوازی بهرهی زیادی ببرند. ورزشهای هوازی یا ایروبیک شامل فعالیتهایی است که موجب افزایش تعداد ضربان قلب شده و ضربان را در مدت زمان طولانی بالا نگه میدارد. معمولاً 20 تا 30 دقیقه ورزش هوازی توصیه میشود.

آنچه در این مطلب میخوانید

ورزش های مناسب توانبخشی در دردهای عضلانی

بسیاری از افرادی که درد عضلانی دارند به ورزش کردن میلی ندارند. زیرا موجب ایجاد درد بیشتر میشود. احتمالاً پزشک و یا فیزیوتراپیست شما میگوید که میتوانید ورزش کنید، اما باید آهسته و به تدریج برنامهی ورزشی خود را آغاز کنید و به مرور آن را افزایش دهید. در این صورت خطر آسیب به عضلات به میزان زیادی کاهش مییابد و بدن شما نیز در دراز مدت توان انجام ورزشهای معمول و حتی ورزشهای بیشتر و شدیدتر را پیدا میکند.

برای شروع باید از ورزشهایی که تکانهای شدید و ضربه دارند مانند جاگینگ (نوعی دویدن) حرکات سریع ایروبیک، بدنسازی و کشیدن و بلند کردن وزنهها، ورزشهای راکتی مانند تنیس، بدمینتون و تنیس روی میز، بسکتبال و هر حرکتی که لازمهی آن بالا و پایین پریدن باشد اجتناب کنید.

ورزشهایی که برای شروع توصیه میکنیم شامل این موارد هستند:

مرکز توانبخشی دکتر فرخانی دارای پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا جهت ارائه بهترین و موثرترین درمان های غیر جراحی دردهای عضلانی به بیماران عزیز می باشد. به منظور دریافت مشاوره و اطلاع از روش های درمان و رزرو نوبت ، می توانید از طریق شماره 32367465 - 031 با ما تماس حاصل فرمایید.

آب درمانی دردهای عضلانی

راه رفتن در آب ورزش بسیار عالی برای افرادی است که درد عضلانی دارند. وسیله ای به نام آکوا جاگر وجود دارد که به صورت یک کمربند دور سینه قرار میگیرد و به فرد اجازه میدهد تا در مقابل جریان آب بایستد و راه برود.

نرمش های کششی دردهای عضلانی

بیاموزید که به بدن خود گوش فرا دهید. خود را مجبور به انجام کارهای دور از واقع نکنید و اهداف دست نیافتنی برای خود تعیین نکنید. انجام این کار برای افرادی که بسیار فعال هستند، زیاد ورزش میکنند و زندگی پر مشغل های دارند مشکل است اما باید علاوه بر فعالیت ملایم روند فعالیت را آهسته کرد و به بدن فرصت کافی برای التیام آسیب و درد عضلانی را داد.

برای آشنایی با علت و عوارض گودی کمر بعد از زایمان ، کلیک کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان