درمان شکستگی استخوان مچ دست با فیزیوتراپی

مفصل مچ، دست را به ساعد وصل می کند. حرکات دست مانند خم کردن، کشش و چرخش دست بر محور مفاصل مچ انجام می شود. حرکات دست در جهت های مختلف با استفاده از مفصل های مچ قابل انجام است. شکستگی مچ یکی از شایع ترین آسیب هایی است که در اورژانس ها دیده می شود. این شکستگی باعث پارگی و قطع رباط ها، تاندون ها و ماهیچه ها می شود.

طی معاینات اولیه ای که بر روی مچ دست شما انجام خواهد شد و پس از تشخیص وجود و نوع شکستگی مچ دست و پس از اجرای تکنیک جااندازی بسته یا باز، مچ دست شما در آتل یا گچ قرار خواهد گرفت. در این مرحله است که متخصصین ما در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی دکتر فرخانی، برای جلوگیری از عدم تحرک مچ دست و سایر مفاصل متصل به آن، استفاده از ورزش ها و درمان های فیزیوتراپی مخصوص این دوره را به شما پیشنهاد می دهند، پس از خارج شدن مچ دست شما از گچ و آتل، نیز تکنیک ها و ورزش های مخصوص برای بازیابی انعطاف و بهبود عملکرد مچ دست شما را ارائه می کنند و از تزریق PRP و تزریق اوزون و تکنیک های مختلف فیزیوتراپی مانند ماساژ تراپی ، الکتروتراپی، اولتراسوند تراپی و مگنت تراپی برای کمک به تسکین درد و گذراندن دوره بازتوانی استفاده میکنند.

به منظور دریافت مشاوره و اطلاع از روش های درمان و رزرو نوبت، می توانید از طریق شماره 03132367465 و 03132330382 با ما تماس حاصل فرمایید.

علائم

چنانچه پس از آسیب ها شاهد درد شدید و یا تغییر شکل مفاصل مچ دست شدید احتمال بروز شکستگی مچ دست وجود دارد. شایع ترین نشانه های بروز این آسیب به شرح زیر است:

انواع شکستگی مچ دست

دسته بندی شکستگی استخوان مچ دست

دلایل آسیب های ورزشی

آسیب های شکستگی مچ

بیماری پاژه مچ دست:

تجویز دارویی کورتیزون:

تشخیص

درمان

تجویز دارو

داروهایی که جهت درد مچ در شکستگی استخوان مچ دست تجویز می شود به شرح زیر است:

متخصصین علم فیزیوتراپی از روش های درمانی جهت بهبود عملکرد و تقویت بازوی شما استفاده خواهند کرد. این توانبخشی شامل درمان هایی به شرح زیر خواهد بود:نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
علائم و نشانه های درد کف پاعلائم و نشانه های درد کف پا
تاریخ انتشار : 1397-05-09