هر آنچه باید در مورد الکتروماگنتیک تراپی یا مگنت تراپی بدانید

تأثیر درمانی مغناطیس از زمان هیپوکرات در طب باستانی شناخته شده و کاربرد داشته است. میدان های مغناطیسی در زندگی انسان نقش مهمی دارند و این نقش زمانی قابل درک است که بدانیم زمین خود یک مغناطیس بزرگ می باشد.با عبور جریان از یک سیستم، در اطراف آن میدان مغناطیسی تشکیل می شود. این میدان به شکل دایره است و شدت آن قابل اندازه گیری می باشد. در واقع چگالی شدت میدان مغناطیسی از خطوط نیروی مغناطیسی در اطراف و مرکز سیستم یا بوبین ایجاد می شود که آن را با واحد Gauss یا Tesla اندازه می گیرند.

آنچه در این مطلب میخوانید

تاریخچه الکتروماگنتیک تراپی یا مگنت تراپی

استفاده از مگنت درمانی از قرن 17 در دنیا مورد توجه و مطالعه بوده است. این شیوه درمانی بر این اساس استوار است که همه چیز در ماهیت الکتریکی هستند. با توجه به اینکه غشای سلول و تمام عناصر داخل سلول دارای بار الکتریکی و مغناطیسی هستند. بدن انسان از تعداد زیادی سلول تشکیل شده است که فعالیت الکتریکی دارند. این سلول ها پتانسیل پایه دارند که برای متابولیسم زمان سلولی لازم است.در واقع می توان پروتوپلاسم (محتویات داخل سلولها) را به عنوان یک سیستم ژنراتور در نظر گرفت که شارژ الکتریکی بدن را تعیین می کند و کاهش این انرژی الکتریکی باعث ضعف مغناطیسی بدن و فقدان آن باعث مرگ می شود.

پتانسیل استراحت سلولی متناسب با تبادل یونی غشای سلول است. پتانسیل پایه در سلول های بیمار یا آسیب دیده تغییر می یابد. میدان مغناطیسی با نفوذ به سلول ها، نفوذ پذیری غشاء سلولی را بهسازی و تبادل یونی در سلول را تسهیل و مصرف اکسیژن را افزایش می دهد.میدان مغناطیسی به همه سلول ها در هر عمقی از بدن بصورت همزمان نفوذ می نماید. بنابراین با این روش امکان درمان مؤثر پاتولوژی های عمقی که با روش های دیگر بطور مستقیم امکانپذیر نبود میسر می شود.

میدان های مغناطیسی پالسی PMF (Pulsed Magnetic Field)

اگر می‌خواهید بدانید درمان درد دنبالچه یا Coccydynia چگونه انجام می‌شود؛ کلیک کنید.

اثرات کلی مگنت تراپی

اثرات التیامی یا بازسازی در بافت های استخوان و پریوست اثر ضد التهاب:

اثرات ضد درد :

اتساع عروق (وازودیلاتاسیون) و افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به بافتها:

اثرات ضد اِدم :

پارامتر های مؤثر در مگنت تراپی

تأثیر مگنت تراپی بر استخوان

هزینه مگنت تراپی در اصفهان

برای آگاهی از هزینه و قیمت هر جلسه مگنت تراپی در کلینیک طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان، با شماره تلفن 32367465 - 031 تماس حاصل فرمایید.نظرات کاربران درباره این مطلب :رضا تاجي زادگان [ 1396-09-01 ]
با سلام خيلي علاقه مند شدم بدونم مگنت درماني مضراتي هم دارد و آيا كتابي در اين جهت ميتونيد معرفي كنيد اطلاعات بيشتري داشته باشيم ؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان