مزایای ماساژ درمانی و کاهش درد دیسک کمر و سیاتیک

زمانی که واژه ی ماساژ به گوش میرسد، بسیاری از افراد به دراز کشیدن برروی یک میز مجهز به تشک بادی در یک اتاق درمان آرام و روشن در کنار یک آبگرم روز مجلل، در حالیکه یک درمانگر به آرامی عضلات دردناک آنها را میمالد و با استفاده از روغنهای معطر، پوستشان را نوازش میدهد، فکر میکنند. یا ممکن است برخی به بازیکن فوتبالی فکر کنند که بعد از یک بازی در رختکن، درد عضلات خود را به کمک مشت و مال مربی تسکین میدهد. هر دوی این تصورات کاملاً صحیح هستند. ماساژ درمانی، بسته به نوع ماساژ مورد استفاده میتواند آرام بخش و تسکین دهنده و یا خشن و شدید باشد.

ماساژ درمانی در پزشکی، راهکاری طبیعی و مؤثر برای درمان بسیاری از مشکلات ارتوپدی به حساب میآید. این عمل با تأثیرگذاری بر جریان خون و لنف، بافت عضلات و انتشار مادهی اندورفین، قادر به درمان هر گونه درد، بویژه جراحتهای ورزشی و اختلالات عضلانی اسکلتی و یا عصبی اسکلتی میباشد. این شیوه ی درمانی همراه با روان درمانی باعث تحریک تولید اندورفین و افزایش آرامش و رهایی از استرس میشوند و از این طریق بدن را در بهبود بهتر خود یاری می دهند.

اگر شما نیز از دردهایی کوتاه و یا مزمن رنج میبرید، میتوانید ماساژ درمانی را امتحان کنید. علاوه بر تسکین درد، شما باید از یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی نیز در کنار خود بهره مند باشید تا برای بر طرف کردن علل اصلی درد (بویژه دردهای حاد یا مداوم که هیچ علت بارزی ندارند) با انجام معاینات لازم، به شما کمک کند. در برخی موارد درد میتواند نشانهای از یک عارضه ی جدی مثل سرطان یا اسکولیوز باشد.

علاون بر این ممکن است شما قبل از انجام ماساژ درمانی، سؤالاتی داشته باشید که نیازمند پاسخ آنها باشید. برای طرح این پرسش ها و نیز رزرو نوبت میتوانید با ما از طریق شماره 03132367465 تماس حاصل فرمایید.

ماساژ درمانی چیست؟

به طور کلی، به عمل مالیدن پوست بدن، عضلات و بافت همبند، معمولاً با دست، ماساژ گفته میشود. البته گاهی از ابزارهای مکانیکی برای انجام این کار نیز استفاده میشود.

ماساژ درمانی با تأثیر برروی بافت نرم بدن، جریان عملکرد تمام سیستمهای بدن، از قبیل گردش خون، تنفس، اعصاب، غدد لنفاوی، اسکلتی و عضلانی را بهبود میبخشد. هدف از افزایش بهرهوری و فعالیت این سیستمها، کمک به بدن در بهبود خود و تقویت سیستم ایمنی آن در برابر عوارض آتی است. ماساژ درمانی برای درمان دردهای نواحی مختلف بدن، بیماریهای روانیو دیگر مشکلات جسمی مورد استفاده قرار میگیرد.

مزایای ماساژ درمانی

ماساژ درمانی برای درمان کدام مشکلات مفید خواهد بود؟

ماساژ درمانی در پزشکی میتواند درمان کنندهی مشکلات ارتوپدیک و اختلالات عضلانی اسکلتی بسیاری باشد، این موارد عبارتند از:

گاهی ماساژ درمانی به عنوان بخشی از برنامهی درمانی برخی از عارضه های پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از این عارضه ها عبارتند از:

روش های مختلف ماساژ

در ادامه توضیح مختصری پیرامون روشهای مختلف ماساژ درمانی ارائه داده خواهد شد. حتما قبل از آغاز ماساژ درمانی، پزشک درمانگر را در جریان آرتروز و یا سایر مشکلات مفصلی خود قرار دهید و با او در مورد بیخطر بودن این شیوهی درمانی برای آرتروز و دیگر بیماریهایتان مشورت کنید.

روش های مختلف ماساژ درمانی که برای درمان بیماریهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، عبارتند از:

ماساژ درمانی پا

روش انجام ماساژهای درمانی

در نخستین جلسه ی درمانی، درمانگر ماساژ درمانی از شما سؤالاتی پیرامون وضعیت سلامتی، سبک زندگی و حالات روانیتان خواهد پرسید تا تعیین کند که کدام شیوه درمانی برای شما مؤثر خواهد بود. جلسات ماساژ درمانی معمولاً همراه با پخش آهنگ برای کمک به آرامش بیشتر بدن و به حداکثر رساندن اثربخشی، و استفاده از روغن یا لوسیون برای تسکین عضلات، کاهش تنش و کاستن از اصطکاک پوستی، انجام میشوند. همانند طب سوزنی، تکنیکهای ماساژ درمانی نه تنها در کاهش مشکلات فیزیکی، بلکه در تسهیل فشارهای روانی نیز مؤثر خواهند بود و به شما، در هماهنگی بهتر اعضای بدن خود، بهتر شدن روند بهبودی بدن و ارتقای عملکرد آن کمک میکنند.

برای رسیدن به بهترین نتایج از انجام ماساژ:

آیا انجام ماساژ درمانی خطرناک است؟درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان
علائم و نشانه های درد کف پاعلائم و نشانه های درد کف پا
تاریخ انتشار : 1397-05-09