چگونه از بروز ديسک گردن پيشگيری كنيم؟

در اثر فشارهاي مکانيکي و حرکات ايجاد شده به تدريج ديسکهاي گردن دچار تغييراتي شده که از حالت نرمال خود خارج و در نهايت سبب بيرون زدگي ديسک ميشود.

آنچه در این مطلب میخوانید

انواع روش های پیشگیری از ديسک گردن

يک دسته از علائم ناشي از فشار بر روي ریشه های عصبی و دسته دوم فشار بر روي نخاع است. علائم فشار بر روي ريشه هاي عصبي گردن، قابليت انتشار داشته و از گردن و شانه به سمت اندامهاي فوقاني منتشر ميشود. بيمار غير از درد، احساس بيحسي و يا خواب رفتگی در دستهاي خود دارد. برخي بيماران دچار احساس کاهش قدرت دستها ميشوند. از سوي ديگر، برخي بيماران در اولين بار متوجه اختلال در حرکات ظريف دست ها هنگام نوشتن ميشوند. اين آسيبي که با فشار روي نخاع بروز ميکند، جدي بوده و اين بيماران با کاهش قدرت اندام فوقاني به پزشک مراجعه ميکنند. همچنين ممکن است به تدريج اختلال در راه رفتن و حرکات پاها ايجاد شود.

می توان کاربران کامپيوتر، حسابداران، خياطان و آرايشگران و افرادي که امور دفتري دارند را از افراد مستعد به ديسک های گردن دانست و از آنجا که ديسکهاي گردن در اين افراد شايعتر است، لذا بايد ورزشهاي گردن به ويژه ورزشهاي ايزومتريک را به طور مرتب و روزانه انجام دهند تا عضلات گردن و شانه آنها تقويت شده و از برند ديسک گردن جلوگيري شود. افراد شاغل که معمولا در اکثر مواقع، سرشان در يک وضعيت قرار دارد، توصيه می شود اين افراد در مراحل اوليه قبل از ايجاد علائم ودرد در ناحیه گردن و سوزش ناحيه بين دو کتف بايد ورزش کنند.

برای آگاهی از علت و علائم ساییدگی یا آرتروز شانه کلیک کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان