روش انتخابی برای عمل بسته دیسک کدام است؟

انتخاب روش انجام کار و نوع وسیله انتخابی به شدت بیرون زدگی دیسک -تعداد دیسک های مورد عمل و میزان هزینه اختصاص یافته بستگی دارد.

آنچه در این مطلب میخوانید

روش انجام این عمل چگونه است؟

عمل بسته دیسک در اتاق عمل و با استفاده از وسیله ای بنام فلوروسکوپ انجام میشود. فلوسکورسکوپ وسیله ای است که توسط اشعه ایکس بطور زنده تصویری از داخل بدن را روی مونیتور نشان می دهد و این امکان را به پزشک میدهد تا بدون شکافتن پوست و عضلات وسیله ای را که شبیه یک سوزن است به داخل دیسک هدایت کند. این کار با بی حسی موضغی انجام میشود ونیازی به بیهوشی ندارد.

برای اطلاع از ساعات کار کلینیک و نیز رزرو نوبت جهت مشاوره اولیه در زمینه تشخیص و روش های طب فیزیکی ما برای عمل بسته دیسک می توانید با ما از طریق شماره های 32367465 - 031 و 32330382 - 031 تماس حاصل فرمایید.

پس از عمل:

آیا این روش خطرات و عوارضی هم دارد؟

با توجه به اینکه این کار تحت مونیتورینگ فلوروسکوپی انجام میشود و در انجام آن هیچ قسمتی از بدن آسیبی نمیبیند عارضه جدی را بهمراه ندارد.

آیا در همه بیماران مبتلا به فتق دیسکهای کمری روش قابل انجام است؟

بسیاری از دیسک های کمری با این روش قابل درمان میباشند. معاینه دقیق و اقدامات تکمیلی مانند ام آر آی و نوار عصب می تواند نوع ضایعه و شدت آنرا نشان دهد. در بسیاری از موارد فقط انجام تزریق ترانس فورامینال زمینه درمان را برای بیمار ایجاد می نماید و حتی عمل بسته نیاز نمی باشد. در موارد شدید تر انجام عمل های بسته ای که توضیح داده شد سبب درمان بیماران میشود. معدودی از بیماران با بیرون زدگی دیسک های کمری نیازمندعمل جراحی باز می باشند.

اگر میخواهید اطلاعاتی در مورد درمان آرتریت یا التهاب مفاصل با طب سوزنی داشته باشید؛ کلیک کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :ارسلان غفاری [ 1402-07-01 ]
سلام آقای دکتر من ورزشکار هستم مشکلی برام پیش اومد که مجبور شدم کمرم رو عمل کنم چه زمانی می تونم بعد از جراحی دیسک کمر دوباره ورزش را شروع کنم

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان