نشانه های آرتروز زانو چیست؟

آرتروز مفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی از میان مفاصل بدن است كه میزان ابتلا به آن در خانم ها نسبت به آقایان بیشتر است. آرتروز زانو همان ساییدگی مفصل و از عوامل شایع ایجاد درد در افراد بالاتر از 40 سال است. آرتروز مفصل زانو، شایعترین بیماری تخریبی از میان مفاصل بدن است كه میزان ابتلا به آن در خانمها نسبت به آقایان بیشتر است.

آنچه در این مطلب میخوانید

نشانه های آرتروز زانو

برخی افراد موقع بلندشدن از زمین یا موقع راه رفتن احساس درد در زانو یا احساس خشكی پا هنگام صبح دارند و وقتی زیاد راه میروند، درد زانوی آن ها بیشتر میشود و احساس میكنند كه زیر زانویشان خالی میشود؛ اینها نشانههای آرتروز زانوست. آرتروز همان پیرشدن غضروف مفصلی است كه بر اثر ساییدگی زیاد ایجاد و باعث درد میشود، گاهی هم استخوان اضافه در ناحیه زانو ایجاد میشود كه این استخوان شبیه منقار است و به آن نیش مفصلی میگویند و موجب درد هنگام راه رفتن میشود. زانو وسیله حركت بدن و حكم چرخ های بدن را دارد. همانطور كه باید به چرخ های ماشین رسیدگی كرد تا بهسرعت فرسوده نشود، باید از زانو هم مراقبت كرد. عادت دو زانو نشستن برای زانویی كه آرتروز دارد، خوب نیست. درست است كه آرتروز در میانسالی رخ میدهد، اما باید پیش از میانسالی مراقب این عضو بدن باشیم.

توصیه هایی برای مبتلایان به آرتروز

اگر میخواهید اطلاعاتی در مورد انواع شکستگی مچ دست داشته باشید؛ کلیک کنید.درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :عصار [ 1402-08-03 ]
مادر من 69 سال سن دارند هنگام بلند شدن و نشستن از درد زانو رنج می برند و موقع نماز خواندن نمی توانند در حالت دو زانو بشینند به دلیل درد زیاد. چه درمانی می تواند کمک کننده باشد؟

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مرکز جامع توانبخشی و طب فیزیکی دکتر فرخانی در اصفهان