دکتر علی فرخانی

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی


سایت جدید دکتر علی فرخان

برای اولین بار در اصفهان

برای اولین بار در اصفهان

خلاصی از کمردرد

درد ناشی از كمر یكی از مشكلاتی است كه امروزه مردم با آن دست به گریبانند. در واقع درد كمر دومین عامل مراجعه مردم به پزشك و یكی از دلایل مهم پایین آمدن كیفیت كار در ادارات است. میلیونها نفر از مردم هستند كه ترجیح میدهند سالها درد را تحمل كنند اما زیر تیغ جراحی نروند. گاهی وقتها معالجات موقتی برای تسکین درد کمر وجود دارد ولی این روشها هم خالی از خطر نیست.

خوشبختانه روشی برای خلاصی ازکمر درد وجود دارد. در اغلب موارد علت کمردرد بر میگردد به سفت شدن ماهیچه ها كه باعث گرفتگی در مفصلها و تاندونها میشود.در واقع وقتی كه ماهیچه های پا مثلا ماهیچه های زیر زانو دچار گرفتگی میشود، این مسئله باعث گرفتگی عضلات لگنی هم شده و ایجاد کمر درد مینماید. حركات كششی به نرم شدن بافتها، ماهیچه ها و تاندونها كمك میكند.

همچنین فشار وارد بر مفصلها را كاهش داده و جریان خون و مواد مغذی را در بدن بهبود میبخشد. اما بدون این حركات، سفتی عضلات ، محدودیت حركت و درد افزایش مییابد. برای این منظور استفاده از حرکات کششی یوگادر كاهش وپیشگیری کمردرد بسیار موثر میباشد.

منبع: سایت جدید دکتر فرخانی


آدرس مطب : اصفهان، خیابان شمس آبادی، چهارراه قصر، روبروی بانک ملت، کوی26
تلفن : 32367465 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیزیوتراپیلیزر تراپیمگنت تراپیکشش ستون فقراتپوکی استخوان چیستبیوگرافیتماس با ماتنگ شدن کانال نخاعی + درمتحریک مغناطیسی مغز (TMS)درمان زانوی پرانتزی ( ژنشوک ویو تراپیطب فیزیکی و توانبخشیعلل کمر درد صبحگاهیفعالیتهای مرکزمطالب و مقالاتپای پرانتزیآناتومی مفصل رانآناتومی زانوآب درمانیآرنجآرتروزآسیب نخاعارتوپدیارتز پروتزبیماری های عصبیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگرگالری عکسرزرو نوبت آنلاین